07.jun.21

Takk for viktig støtte

Takk for viktig støtte

Stiftelsen Sjømenns Aldershjem i Haugesund har i mange år vært en viktig bidragsyter til Skoleskipet Gann

Aldershjemmet i Haugesund ble avviklet og solgt i 2017 og verdiene videreføres i en stiftelse som blant annet har dette formålet:
 
Midlene skal disponeres til støtte for trengende sjøfolk, til sjøfolk under utdanning og for øvrig til organisasjoner og prosjekter som arbeider til fremme av maritim utdanning.
 
Vi på Skoleskipet Gann har lenge ønsket oss en kran om bord. En brukt, men god kran vil koste oss over 700 000, - og så langt har vi ikke funnet midler til det. I år søkte vi stiftelsen Sjømenns Aldershjem om kr 100 000,- i støtte og fikk kr 200 000,- . Vi har stor frimodighet når vi ber om støtte, men det er veldig sjelden vi får dobbelt så mye som vi søker om. Nå er vi enda nærmere kranen vår, og det er vi svært takknemlige for. Kranen skal vi blant annet bruke til å løfte gangveier og annet tungt utstyr opp på dekkene våre – og den vil videre bli brukt i undervisningen.  
 
En stor takk til stiftelsen Sjømenns Aldershjem.

Bildet er fra stiftelsens hjemmeside. 
 
 
Takk for viktig støtte

Flere nyheter

28.mar.25

Om skoleplass 2025/2026

I går sendte vi ut tilbud om skoleplass for skoleåret 2025/2026.
Om skoleplass 2025/2026
USKF Årsmøte 2025
14.mar.25

USKF Årsmøte 2025

Unge sjømenns kristelige forening kaller inn til årsmøte, om bord på MS Gann 31. mars kl 18.00
USKF Årsmøte 2025
Reisetillatelse til Storbritannia
22.mar.25

Reisetillatelse til Storbritannia

Fra nå av må alle som reiser med Gann til UK ha elektronisk reisetillatelse - ETA
Reisetillatelse til Storbritannia